Konto Bankowe Holandia – jak założyć?

Konto Bankowe Holandia jak założyć? jak zacząć? Czy można przy użyciu aplikacji mobilnej? Bez wyjazdu za granicą, bez konieczności posiadania zameldowania? Bez znaczenia czy mieszkasz aktualnie na terenie Holandii (Niderlandy), czy mieszkasz i żyjesz na terenie Polski.

Konto Bankowe Holandia – Wstęp

Jeden ze współczesnych banków w Holandii umożliwia otwarcie rachunku z dowolnego miejsca na ziemi dla polaków. A zatem jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla polaków pracujących w Niderlandach, ale także dla osób przebywających w Polsce, którym zależy na posiadaniu rachunku bezpiecznego od komornika.

Założone konto w Holandii jest uniwersalne i wielowalutowe, więc bez względu na to w jakim kraju żyjesz – skutecznie możesz założyć rachunek przez internet bez posiadania meldunku!

Konto Bankowe Holandia - jak założyć?

Jakie banki mają dobrą ofertę?

Dosłownie kilka banków europejskich daje możliwość zakładania kont online dla obcokrajowców. Większa część z tych banków ma raczej bardzo słabe opinie, na przykład z powodu na niedziałające, awaryjne aplikacje bankowe lub wpadki związane z blokowaniem pieniędzy na koncie. Tłumaczone względami bezpieczeństwa…

Dobrze wiedzieć, że jest taki holenderski bank, który omówimy sobie w tym artykule ma pozytywne opinie. Konto bankowe w Holandii jest dopasowane, ponieważ możemy sobie wybrać taki pakiet, jaki będzie zaspokajać nasze potrzeby. Konto w Holandii może być otwarte nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla biznesu i organizacji. W tym wpisie jednak opiszemy jedynie na koncie dla OSÓB FIZYCZNYCH. Sposób założenia rachunku, oraz samo konto można założyć za pośrednictwem aplikacji. Aktualnie jest okazja używania angielskiej wersji lub w języku holenderskim. W tym artykule znajdziesz pozostałe instrukcje krok po kroku: Jak założyć konto, jak ściągnąć aplikację mobilną, jak ustawić plan taryfowy, jak potwierdzić swoją tożsamość itp.

Konto Bankowe Holandia - jak założyć?

Konto Bankowe Holandia przez internet, a co jeśli mieszkam w Polsce?

Powyższa instrukcja ma zastosowanie w sumie w każdej sytuacji. Jeśli pracujesz na terytorium Polski to bez problemu możesz korzystać z wspominanej instrukcji obsługi, w której dokładnie wytłumaczyliśmy jak założyć rachunek bankowy w Holandii online. Nawet jeżeli obecnie mieszkasz w obcym kraju lub całkowicie poza Unią Europejską to z powodzeniem możesz wykorzystać nasze wskazówki aby otworzyć konto bankowe w Królestwie Niderlandów.

Czy rachunki w Holandii są bezpieczne od komornika?

W interpretacji kodeksu prawa w Polsce, oraz w Unii Europejskiej komornik sądowy nie ma takich kompetencji, aby zajmować i ściągać pieniądze z zagranicznych rachunków bankowych. A więc żaden urzędnik nie ma prawa zająć takiego konta. W omawianym przypadku mamy pełną 100% gwarancją bezpieczeństwa naszych środków.

Konto Bankowe Holandia: Czy bank Bunq jest sprawdzony i godny polecenia?

Prawo w krajach zachodu, a wyjątkowo w Holandii jest o wiele bardziej restrykcyjne, w związku z tym instytucja finansowa ma obowiązek przestrzegać mnóstwo obostrzeń. Umożliwia to niebywałe bezpieczeństwo finansowe w Holandii. Biorąc to pod uwagę oraz mając na uwadze doświadczenia nasze, a także wielu naszych obserwatorów z całą odpowiedzialnością możemy zagwarantować Wam, że Bunq jest sprawdzonym i w pełni prawdziwym bankiem.

Warto zwrócić uwagę, że bank bardzo dobrze prowadzi ekspansję. Co potwierdzeniem będzie nie tak dawne wejście na rynek we Francji oraz sposobność korzystania z IBAN określonych kont francuskich.

Konto Bankowe Holandia - jak założyć?

Czy przebywając w Holandii mogę założyć to konto w Holandii, które opisujecie?

Rachunek, który omawiamy jak najbardziej możesz wykorzystać do odbierania wynagrodzenia za pracę w Holandii, oraz do płatności przy zwykłych zakupach.

Konto Bankowe Holandia – Karta Maestro

Istnieje opcja zamówienia karty typu Maestro – osoby, które pracują w Holandii dobrze wiedzą, że ten typ karty jest bardzo przydatny, ponieważ w wielu punktach zapłacimy tylko i wyłączenie tą. Czasami punkty nie przyjmują Mastercard oraz VISA, a więc zamówienie tej karty jest bardzo dobrym ruchem, ponieważ nie będziesz ograniczonym w Holandii.

Warto otworzyć konto w banku BUNQ, a także mieć IBAN w Holandii. Po pierwsze rachunek jest bezpłatny lub ma małe koszty, które są związane z utrzymaniem tego rachunku, druga kwestia to podając numer konta w Holandii naszemu pracodawcy o wiele szybciej będziemy otrzymywać wynagrodzenie. Szczególnie jest to istotne dla osób, które dostają wypłaty co tydzień. Często pracodawca wykonuje przelew w piątek, jednak ze względu na inne konto wypłata przychodzi w kolejnym tygodniu. Mając rachunek w Holandii możemy otrzymywać wypłaty w zasadzie w tym samym tygodniu.

Tak, Konto Bankowe Holandia niestety jest płatne i jest to największy minus. Natomiast czasami lepiej jest za coś zapłacić, mieć coś pewnego, bezpiecznego i w pełni funkcjonalnego – niż mieć zablokowane wszystkie środki w darmowych, niesprawdzonych instytucjach finansowych.

Sprawdź również artykuł: Jak założyć Konto w Czechach Bez Meldunku? Krok po kroku

4.9/5 - (25 votes)