Czy konto w Revolut zajmie komornik? [Q&A]

W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, które otrzymaliśmy na naszą skrzynkę pocztową. Mianowicie, czy konto w Revolut zajmie komornik?

Sprawdzimy zatem czy konto Revolut może być bez OGNIVO? Wolne od blokady komorniczej? Czy warto zakładać tam konto? I kiedy jest to opłacalne?

Czy konto w Revolut zajmie komornik


Wprowadzenie: Czy konto w Revolut zajmie komornik?

Na samym początku warto omówić poniższe kwestie:

  • Co to jest rachunek Revolut?
  • Jakie zapewnia opcje?
  • Dla jakich osób jest to rozwiązanie?

Aktualnie bardzo powszechne zaczęły być różnego rodzaju tak zwane firmy Fintech, czyli przedsiębiorstwa oferujące karty do kont typu karty przedpłacone (prepaid) ewentualnie podobne produkty z branży finansowej. Głównie rachunki związane z kartami prepaid są z zagranicznych banków. W naszym kraju na nic szukać tego typu ofert. Parabank Revolut jest to przedsiębiorstwo znajdujące się w Wielkiej Brytanii z siedzibą w Londynie. Czyli nie jest to normalny bank, a zwykła firma, które sprzedaje produkty typu karty prepaid i to jeszcze powiązane z zagranicznymi kontami.

Dobrze mieć to na względzie, ponieważ tutaj pojawia się pierwsze ważne zagrożenie z tym związane. O czym dalej….

Jakie funkcje daje Revolut?

Wnioskując o konto pozabankowe w Revolucie w sumie rejestrujemy się na stronie internetowej firmy, wtedy możemy zweryfikować tożsamość, w kolejnym kroku jest możliwość wnioskować o kartę przedpłaconą, zainstalować aplikację bankową i zarządzać swoimi pieniędzmi na zasadzie jak przy normalnych rachunkach bankowych.

Czy konto w Revolut zajmie komornik?

Rachunki takie jednak nie są funkcjonalne, z kilku powodów na przykład: nie oferują polskiego numeru tzw. IBAN (czyli zwykłego bankowego numeru konta) jedynie obcego kraju, zatem na ten rachunek twój pracodawca nie dostarczy wypłaty, nawet zwykłe przekazy mogą wiązać się z błędami oraz innymi opłatami.

Czy konto w Revolut zajmie komornik

Dla kogo jest Revolut?

Rachunek Revolut powstał z myślą o osobach podróżujących, które robią transakcji w różnych walutach świata. Oferuje realnie konkurencyjne przeliczniki przy wymianie innych walut, kartę przedpłaconą z funkcją wielowalutowości i pozostałe dobre promocje kierowane dla podróżników. Jest to także świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw międzynarodowych, które robią kilkaset transakcji w kilku walutach.

Wniosek jest następujący zakładanie rachunku w Revolut może być korzystne pod warunkiem, że często zwiedzamy i płacimy kartą w różnych walutach europejskich ewentualnie posiadamy przedsiębiorstwo handlujące z kontrahentami z innego kraju. Wniosek: NIE JEST to idealne konto dla osób, które żyją raczej w Polsce.

Takim osobom polecamy konto bankowe w Niderlandach (Holandii) w pełnoprawnym banku online.

Więcej tutaj: Jak założyć konto bankowe w Holandii przez internet bez konieczności posiadania zameldowania w Holandii?

Czy konto w Revolut zajmie komornik

Konto w Revolut a komornicy: Czy konto w Revolut zajmie komornik?

Teoretycznie Revolut znajduje się poza rejestrem OGNIVO ze względu na to, że nie jest to typowe konto co ważne to przedsiębiorstwo ma zarząd w innym kraju. System OGNIVO, w którym urzędnicy szukają rachunków bankowych stosuje się tylko i wyłącznie w Polsce i skupia głównie banki. Dlatego środki na koncie Revolut nie podlegają zajęciu. Jednak konto Revolut ma dość sporo słabych punktów, o których było wspomniane, ponadto jest pewne zagrożenie tego, że w sytuacji bankructwa tej firmy stracisz wszelkie pieniądze na koncie.

I jeśli poważny bank nie bankrutuje z dnia na dzień, w dodatku zasoby finansowe w banku są gwarantowane wieloma Funduszami, to zwykła firma może zbankrutować i w tej branży jest to raczej powszechne.

Podsumowanie: Konto Revolut a zajęcia komornicze

Czy konto w Revolut zajmie komornik? Konto Revolut a komornik to jest oczywiście pewne rozwiązanie. Jednak ze względu na różne wady oraz problemy z obsługą rachunku lub bezpieczeństwa o wiele lepiej rozważyć pozostałe sposoby.

Najważniejsze wady kart prepaid w Revolucie to przede wszystkim:

  • nie posiada typowych polskich numerów rachunków (zgadza się, kiedyś naprawdę były, jednak zrezygnowano z nich w 2021 r.),
  • nie ma funkcji otrzymania wynagrodzenia na konto od twojego pracodawcy,
  • ekstra opłaty za przelew na rachunek z obcych rachunków,
  • bardzo wysokie prowizje za wyciąganie gotówki kartą prepaid z bankomatów,

Mocne strony rachunku Revolut to raczej opłacalne kursy wymiany walut oraz funkcja realizacji transakcji kartą przedpłaconą dosłownie na całym świecie. Dodatkowo Revolut daje dość interesujące pakiety w zakresie biznesu dla przedsiębiorstw z całego świata w tym również z Polski.

Koniecznie trzeba dodać, że konta firmowe również są wolne od blokad komornika sądowego w przypadku tego sposobu. Alternatywną ofertą także dla firm jest darmowe konto bankowe w Holandii.

Czy konto w Revolut zajmie komornik


Polecany artykuł: Jak założyć konto bankowe w Czachach?

 

4.9/5 - (19 votes)