Konto niewidoczne dla komornika – w jakim banku?

Konto niewidoczne dla komornika – czy jest możliwość założenia takiego rachunku bankowego? Gdzie najlepiej założyć i kiedy? Na co uważać przy zakładaniu takiego rachunku? Jak to zrobić krok po kroku? Dlaczego każdy zadłużony powinien posiadać taki rachunek?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Konto niewidoczne dla komornika – czy to w ogóle możliwe?

Wiele osób z zablokowanym kontem bankowym zastanawia się nad otwarciem konta wolnego od zajęć komorniczych. W Polsce jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Wszelkie próby mogą zakończy się niepowodzeniem, ponieważ system OGNIVO skutecznie zbiera informacje na temat naszych kont bankowych. Komornik oraz inne instytucje administracji publicznej mają bezpośredni dostęp do tego systemu. W związku z tym faktem – komornik może namierzyć wszystkie konta w dowolnym momencie.

Warto zaznaczyć, że częstotliwość zapytań wysyłanych do OGNIVO zależy od komornika. Zatem istnieje szansa na założenie ukrytego konta bankowego, natomiast tylko przez jakiś czas. W zależności od indywidualnej sytuacji może to być miesiąc, kilka miesięcy lub nawet kilka lat.

Więcej na ten temat można znaleźć w artykule: Konto bez komornika – gdzie założyć konto?

Przyjrzyjmy się innej możliwości, która gwarantuje 100% bezpieczeństwo środków oraz nietykalność środków.

Konto niewidoczne dla komornika

Konto za granicą, czyli skuteczna alternatywa jako konto niewidoczne dla komornika

Dla wielu osób rozwiązanie takie wydaje się niemożliwe lub nieosiągalne. Wiele osób stwierdza, że jest to zbyt trudne lub będzie konieczność wizyty w zagranicznym oddziale banku.

Nic bardziej mylnego!

Żyjemy w XXI wieku i coraz częściej mamy możliwość korzystania z usług bankowych przez internet. Zapewnia to możliwość otwierania rachunków bankowych w internetowych bankach.

Oczywiście nie w każdym banku jest taka możliwość. Natomiast niektóre europejskie banki umożliwiają otwarcie konta bankowego dla Polaków. I co najważniejsze:

 • nie musisz posiadać zameldowania na terytorium innego kraju
 • nie musisz posiadać statusu pracownika za granicą
 • nie musisz wyjeżdżać za granicę
 • nie musisz nawet znać języka obcego!

Czy to w ogóle możliwe?

Tak i podamy nawet artykuł z pełną instrukcją krok po kroku, gdzie znajdziesz między innymi takie informacje:

 • jak założyć konto?
 • jak zweryfikować tożsamość online?
 • jak przelewać pieniądze?
 • jak zamówić kartę MasterCard?
 • jak przyjmować przelew za wynagrodzenie?

Czy rzeczywiście takie zagraniczne konto jest bezpieczne?

OGNIVO jest to polski system i obowiązuje jedynie na terytorium Polski. Nie ma możliwości, aby sprawdzać zagraniczne konta poprzez OGNIVO. W związku z tym komornik nie ma technicznej możliwości namierzenia takiego konta, a tym bardziej zablokowania. Byłoby to wówczas naruszeniem suwerenności oraz zagrożeniem bezpieczeństwa wewnętrznego innego kraju.

Zatem to rozwiązania jak najbardziej się sprawdza!

Jako obywatele polski jesteśmy również obywatelami europejskimi, a nasz kraj należy do Unii Europejskiej. W związku z tym każdy polak ma prawo założenia konta bankowego w dowolnym kraju. Jest to w pełni legalne działanie.

Konto niewidoczne dla komornika – w jakim kraju najlepiej założyć?

Zanim sprawdzimy w jakim kraju warto założyć bezpłatne konto bankowe wolne od komornika warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną dosyć istotną kwestią. Mianowicie różnego rodzaju procesory płatnicze. W naszym artykule opisujemy jedynie pełnoprawne konta w prawdziwych bankach, a nie procesorach płatniczych typu Paypal. Jest to bardzo, bardzo ważne, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo Twoich środków.

Zdecydowanie odradzamy zakładania kont w różnego rodzaju „pseudo”, „para” bankach. Jedynym najlepszym rozwiązaniem jest zakładanie kont w prawdziwych bankach, które gwarantują ochronę środków. Zakładając konto w procesorze płatniczym w przypadku bankructwa tego podmiotu – twoje środki przepadną. Natomiast każdy europejski bank stosuje Gwarancyjny Fundusz Bankowy, który rekompensuje straty do 100 000 EURO. Jest to ubezpieczenie dla środków finansowych klientów nakładane bezpośrednio poprzez ustawodawcę i wszelkie europejskie konwencje.

Jaki kraj wybrać?

Niestety nie mamy tutaj dużego pola wyboru, ponieważ nie każdy kraj oferuje tego typu usługi. Najpopularniejsze kraje to zdecydowanie Holandia lub Niemcy.

Tutaj znajdziesz instrukcje:

 1. Jak założyć konto bankowe w Holandii bez meldunku? [INSTRUKCJA] – TUTAJ >>
 2. Jak otworzyć rachunek w Niemczech? [INSTRUKCJA] – TUTAJ >>

Konto niewidoczne dla komornika

Warto zrobić to zgodnie z instrukcją, aby nie popełnić najczęstszych błędów przy zakładaniu tego typu kont bankowych. Jeden błąd może skutkować odrzuceniem wniosku przez bank i zablokowanie możliwości ponownego otwarcia konta.

Konto niewidoczne dla komornika – podsumowanie:

Konto bankowe niedostępne dla komornika można założyć na dwa sposoby. Przy czym pierwszy sposób nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa środków. Z kolei drugi sposób bez wątpienia daje najwyższą możliwą gwarancję ochrony naszego kapitału.

Warto uważać na niektóre banki oraz instytucje finansowe, które celowo wprowadzają w błąd swoich klientów. Dlatego zalecamy korzystanie jedynie ze sprawdzonych metod, które opisujemy na naszym blogu. Wszelkie artykuły i informacje są na bieżąco przez nas aktualizowane i uzupełniane.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Zespół naszych specjalistów chętnie pomoże rozwiązać wszelkie problemy, a także wyjaśni różnego rodzaju wątpliwości. Pomagamy przy zakładaniu kont bankowych we wszystkich krajach europejskich, które umożliwiają procedowanie wniosków online.

 

Więcej artykułów znajdziesz na STRONIE GŁÓWNEJ >>

 

Konto niewidoczne dla komornika


TAGI: konto bez komornika, konto niewidoczne dla komornika, banki bez komornika, konto zagraniczne a komornik.

 

4.9/5 - (13 votes)