Rachunek w niemieckim banku – czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Czy jest to możliwe, aby założyć dla siebie rachunek w niemieckim banku bez zameldowania, bez znajomości języka i bez konieczności wyjazdu do oddziału bankowego? Postaramy się przybliżyć dokładnie cały temat w poniższym artykule. Przeanalizowaliśmy mnóstwo źródeł informacji, dzięki temu możemy zaprezentować najbardziej obiektywne dane.

W jaki sposób otworzyć rachunek w niemieckim banku bez zameldowania?

Czy jest to w ogóle możliwe, aby mieć konto w obcym banku i czy można założyć w 100% online?

Okazuje się, że tak, jest to możliwe. W dawnych czasach banki dawały możliwość jedynie za pośrednictwem personalnej obecności w oddziale poza granicami Polski. Na dzień dzisiejszy technologia umożliwia potwierdzenie tożsamości klienta przy użyciu internetu oraz aplikacji bankowej.

Istotnym faktem jest to, że, nie ma konieczności posiadać meldunku np. na terytorium Niemiec, aby założyć w tym kraju konto bankowe. Okazuje się również, , że nie musisz mieć stałego adresu zameldowania w naszym kraju lub jakimkolwiek innym państwie. Jednakże wymagają wpisania jakiegoś adresu, pod którym przebywasz (choćby w celu wysłania karty płatniczej, która zostanie wysłana pocztą). Można podać adres nawet osoby z rodziny lub znajomych.

Lepsza alternatywa od niemieckich banków

Konto w niemieckim banku, który polecamy to konto jest bezpłatne. Warto jednak wspomnieć, że o wiele bezpieczniejszym bankiem jest holenderski bank, który oferuje także sprawdzone konto. Jeśli chcesz mieć konto w EURO to zdecydowanie polecamy: Konto w Holandii >>

Rachunek w niemieckim banku - czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Opłaty i prowizje: Rachunek w niemieckim banku

Prowadzenie rachunku bankowego: 0 EURO
Wyrobienie karty płatniczej do ATM: 0 EURO
Przelewy na inne rachunki w strefie euro: 0 EURO
Przelew w tym do Polski (SEPA): 0 EURO
Wypłacanie pieniędzy z bankomatów w dowolnym kraju: 0 EURO (prowizje za przewalutowanie)

Konto także jest dostępne dla firm.

Jeżeli chcesz otworzyć rachunek w niemieckim banku bez meldunku całkowicie poprzez internet, przygotowałem instrukcję, w której krok po kroku tłumaczę:

  • w jaki sposób i gdzie otworzyć konto bankowe w niemieckim banku
  • jak zaliczyć poprawnie proces potwierdzenia tożsamości
  • jak wypełnić wniosek przez internet
  • i wiele, wiele więcej informacji…

Sprawdź instrukcję tutaj: Konto w Niemczech bez meldunku przez internet >>

Rachunek w niemieckim banku

Są jednakże pewne dodatkowe czynności, które trzeba zrobić, żeby założenie rachunku zakończyło się sukcesem. Mianowicie należy posiadać telefon z internetem, który umożliwia zainstalowanie aplikacji bankowej.

Wszystkie dowody i dokumenty mogą być wysłane JEDYNIE poprzez aplikację banku, która zabezpiecza i szyfruje dane. Zatem to jest jeden z najbezpieczniejszych sposób.

Oczywiście są różnego rodzaju instrukcje, które po kolei pokażą Ci proces założenia rachunku w Niemczech.

Instrukcja krok po kroku

Sprawdź odpowiednią stronę internetową banku i wybieramy link “Open Account”.

Następnie wypełniamy nasze dane osobowe (dane muszą być zgodne ze stanem faktycznym, gdyż jest to jednak bank, który sprawdza swoich klientów)

Następnym krokiem jest pobranie aplikacji na smartfona, gdyż będzie ona przydatna do zatwierdzenia naszej tożsamości.

Za pośrednictwem szyfrowane połączenie wysyłane przez aplikacje bankową należy dostarczyć zdjęcie paszportu lub dowodu.

Czas oczekiwania na zatwierdzenie informacji na podstawie dokumentów przez doradcę w banku to zazwyczaj kilka minut.

To wszystko! Teraz oczekiwanie na kartę do płacenia za zakupy 😉

Rachunek w niemieckim banku 2021

Dlaczego musisz otworzyć rachunek w niemieckim banku?

Dostaniemy bezpłatne konto w bezpiecznym banku, który daje nam pełną gwarancję bezpieczeństwa Bankowymi Funduszami

Instytucje finansowe muszą stosować się do lokalnych przepisów prawa, a zatem środki finansowe są bardzo bezpieczne na koncie w banku niż w przypadku różnego rodzaju bramek do płatności, które należą przeważnie do firm podatnych na zbankrutowanie. Bardzo często były takie przypadki, że instytucja taka zamykała obsługę klientów i zostawiała klientów bez pieniędzy. Dlatego jeżeli decydujemy się na założenie konta w obcym kraju to jedynie w normalnym banku.

Konto w niemieckim banku, a komornik sądowy

A więc jeśli szukasz konta bez dostępu komornika, i to jest właśnie w świetny sposób na ukrycie się, gdyż komornik z Polski nie ma technicznej okazji, aby zajmować zagraniczne konta. System OGNIVO, który jest głównym atutem wyszukiwania kont przez polskich komorników sądowych działa tylko i wyłącznie na terytorium Polski.

Bezpieczne konto, bardzo dobra aplikacja w bardzo innowacyjnym banku, w którym mamy dostęp do wszystkich operacji i korzyści całkowicie za darmo. Jest to niewątpliwie najważniejszy plus

Rachunek w niemieckim banku czy warto

Zakończenie

Rachunek w niemieckim banku to opcja dostępna dla polaków zatem można założyć wspomniany rachunek bankowy 100% online. Wszystko co potrzebujesz to dowód, prawo jazdy lub paszport.

Pobierając aplikację mobilną możesz zweryfikować tożsamość w zaledwie 5 minut. Jest to stabilny i przetestowany sposób, aby otworzyć rachunek za granicą bez potrzeby wyjazdu poza granice kraju.

Dodatkowo nie ma konieczności nauki języka innego kraju. Rachunek w niemieckim banku gwarantuje zabezpieczenie przede wszystkim przed wierzycielami, którzy nie mają prawa ściągać środków na rachunku w zagranicznym banku.

Dokładnie tłumaczyliśmy to we wpisie: Konto bez komornika w Polsce – w jakim banku komornik nie zajmie konta?

Metody, które tłumaczymy było to przetestowane przez nas. Z tego powodu dzielimy się tymi informacjami. W razie innych rozwiązań zalecamy szczególną ostrożność. Niektóre zagraniczne banki prowadzą nieuczciwą politykę. Bywają również takie, które blokują środki na rachunkach klientów.

Masz problemy z komornikiem? Złóż skargę na działania komornika i wygraj batalię w sądzie! >>

Rachunek w niemieckim banku a komornik

4.8/5 - (35 votes)