Konto w skok a komornik – dlaczego to konto nie jest bezpieczne…

Konto w skok a komornik, czy warto zakładać konto bankowe w Skoku lub kasie stefczyka? Czy komornik nie znajdzie takiego konta?

Wszystkie konta bankowe w Polsce objęte są systemie OGNIVO. W ostatnim czasie do OGNIVO dołączyły Skoki oraz pozostałe parabanki zatem założenie konta w SKOK nie gwarantuje bezpieczeństwa i ochrony przed komornikiem.

Konta wolne od komornika można założyć w nielicznych bankach pod warunkiem, że wiemy jak to zrobić lub za granicą.

Szczegółowy artykuł na temat kont bez komornika można przeczytać tutaj: Konto Bez Komornika, w jakim banku komornik nie zablokuje konta?

Szczególnie polecamy założenie konta za granicą, ponieważ takie rozwiązanie gwarantuje 100% bezpieczeństwo środków na koncie.

Konto w SKOK a komornik: Wstęp

W dodatku przy obecnej technologii takie konta można założyć w 100% przez internet bez konieczności wyjeżdżania za granicę, bez konieczności posiadania zagranicznego meldunku, a co najważniejsze bez konieczności posługiwania się językiem obcym. 

Sprawdź więcej w naszym artykule: Jak założyć konto w Holandii KROK PO KROKU przez internet?

Konto w Skok a komornik

W internecie jeszcze można znaleźć na niektórych stronach i forach informacje jakby konto SKOK było wolne od zajęcia komorniczego. Nic bardziej mylnego. Te informacje są nieaktualne, a strony rozpowszechniające takie informacje wprowadzają czytelników w błąd. 

Zatem zdecydowanie przestrzegamy przed zakładaniem konta w SKOK. I nie ma tutaj znaczenia czy zrobimy to przez internet czy bezpośrednio w oddziale. Komornik w prosty i szybki sposób namierzy takie konto oraz zablokuje.

Nowe konto w skok a komornik

Konto w skok a komornik - dlaczego to konto nie jest bezpieczne...

Otwarcie nowego konta w zasadzie nic nie daje. Kwota wolna od zajęcia komorniczego, która nam przysługuje jest liczona tylko raz. Zatem jeśli komornik na jednym koncie zostawi określoną kwotę to na innych kontach zablokuje całość środków. Oczywiście istnieją pewne wyjątki… Jeśli wiedz jak założyć konto, w jakim banku i z jakiej oferty skorzystać to w pewnych okolicznościach istnieje szansa na otwarcie rachunku, które nie zostanie od razu zablokowane. Natomiast nie ma żadnej gwarancji, że tak się nie stanie. Prędzej czy później komornik może znaleźć takie konto. Żadne konto w Polsce nie jest bezpieczne, zatem najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta poza granicami naszego kraju.

Nawet jeśli nie potrafisz obsługiwać tych wszystkich technologii, aplikacji lub masz problem z językiem obcym. To warto kogoś poprosić i założyć konto za granicą. Takie konto jest bezpłatne, proste w obsłudze, a dzięki karcie, którą otrzymamy jest to konto w pełni funkcjonalne.

Konto w SKOK a komornik czy jest bezpieczne?

W żadnym wypadku konto SKOK nie zapewnia bezpieczeństwa pieniędzy. Zakładanie konta w SKOK jest jedynie stratą czasu. 

O wiele lepszym pomysłem jest rozważenie założenia specjalnego rachunku lub tak jak wspomnieliśmy konta w zagranicznym banku przez internet.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Konto Bez Komornika, w jakim banku komornik nie zablokuje konta?

Opinie

Konto w skok a komornik - dlaczego to konto nie jest bezpieczne...

Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości e-mail od naszych czytelników, którym komornik zablokował środku na rachunku w SKOKu praktycznie od razu po zaksięgowaniu. Osoby te nie były w stanie wypłacić pieniędzy nawet w bankomacie, a także nie posiadały pieniędzy na przeżycie. Często dodatkowo musiały się zapożyczać u rodziny i znajomych. Dlatego istnieje ogromne ryzyko związane z kontami SKOK.

Dla kogo jest konto w SKOK?

SKOK to głównie firma pożyczkowa. Niewiele ma wspólnego z tradycyjną bankowością. Zatem konta w SKOK powstały z myślą o klientach tej firmy, którzy mają jakieś zobowiązania. Ułatwia to po prostu spłatę pożyczek czy innych kredytów. Dlatego jeśli nie masz żadnych zobowiązań w SKOK to zakładanie tam konta jest całkowicie pozbawione sensu.

Konto w SKOK czy warto spróbować?

Jak pokazały liczne wiadomości e-mail od naszych czytelników zakładanie konta w SKOK jest zwykłą stratą czasu. Nie zagwarantuje nam to żadnego bezpieczeństwa środków. Odkąd SKOKi zostały uwzględnione w OGNIVO zakładanie tam kont przestało być opłacalne.

Konto bez komornika, czyli na co uważać?

Konto w skok a komornik

Podsumowując… W internecie jest bardzo dużo różnych informacji na temat kont bez komornika. Trzeba uważać, ponieważ niektóre oferowane rozwiązania mogą powodować dodatkowe obciążenia finansowe. W szczególności uczulamy przed korzystaniem z różnego rodzaju kart prepaid. W niektórych przypadkach trzeba zapłacić nawet 500 zł rocznie za możliwość wydania takiej karty. Zdecydowanie jest to absurdalna kwota, która dla wielu osób może być bardzo wysoka. Dodatkowo rozwiązanie takie mimo wysokiej ceny nie gwarantuje bezpieczeństwa.

Nie polecamy również korzystać z ofert tak zwanych fintechów, czyli firm, a nie banków. Z firmami jest taki problem, że nie podlegają pod prawo bankowe, a co za tym idzie – nie muszą przestrzegać pewnych procedur, które w standardowych warunkach zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku braku płynności finansowej.


SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Konto bankowe w Belgii >>
Konto w Szwajcarii >>

TAGI: SKOK, Kasa Stefczyka, SKOK Ognivo, Konto SKOK a komornik, Konto w SKOK a komornik.

4.8/5 - (23 votes)