Credit Agricole a komornik

Credit Agricole a komornik – Czy warto zakładać tam konto?

Credit Agricole a komornik: Czy konto w banku Credit Agricole jest wolne od komornika? Czy warto założyć tam konto, aby ukryć się przed komornikiem? Czy istnieją jakieś alternatywy i bezpieczne konta bez komornika? W tym artykule bliżej przyjrzymy się tematowi: Credit Agricole a komornik.


Credit Agricole a komornik – czy warto?

Czy konto w banku Credit Agricole jest wolne od komornika? Odpowiedź brzmi – NIE. Bank Credit Agricole jest pełnoprawnym bankiem z siedzibą na terenie Polski i jak każdy komercyjny bank należy do systemu OGNIVO, a także bank ma obowiązek przestrzegać przepisów Polskiego Prawa.

W związku z tym na wniosek komornika bank zablokuje konto i przekaże odpowiednią sumę w ciągu 7 dni na konto komornika.

Credit Agricole jako bank wywodzi się z Francji, natomiast w każdym kraju bank ma oddzielną spółkę, zatem konta w Polsce podlegają przepisom polskim, a spółki są od siebie niezależne w kwestiach rozliczeniowych i administracyjnych.


Czy istnieją jakieś alternatywy i bezpieczne konta bez komornika?

Wiele osób szuka konta bez komornika w Polsce – niestety okazuje się, że praktycznie każdy bank czy SKOK są w systemie OGNIVO, a komornik ma prawo zająć takie konto i skutecznie ściągać dług.

Ostatnimi czasy coraz bardziej na popularności zyskują takie rozwiązania jak Revolut, N26, Bunq i inne zagraniczne konta.

Niestety nawet Revolut nie jest bezpieczny i komornik może zająć tam konto. Revolut jako jeden z nielicznych udostępnia konta z polskimi numerami IBAN – czyli konta, które mogą zostać zajęte przez polskiego komornika.

Zatem jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłoby założenie konta w zagranicznym banku w walucie np. euro.


Credit Agricole a komornik – konto walutowe

Czy w takiej sytuacji można założyć np. konto walutowe w polskim banku? Niestety, takie konto również zostanie zajęte. Więcej na ten temat można znaleźć w artykule: Czy komornik może zająć konto walutowe? Dowolne konto bankowe, walutowe, lokata – mogą zostać zajęte jeśli są w banku z siedzibą w Polsce.

Dlatego coraz więcej osób decyduje się na założenie Międzynarodowego Konta Bankowego w banku z siedzibą w Wielkiej Brytanii. W takim banku również można otworzyć konto w PLN (złotówkowe) natomiast nie otrzymamy polskiego numeru IBAN, dlatego takiego konta komornik nie może zablokować.


Konto bankowe za granicą

Szukając konta bez komornika z powodzeniem można założyć dowolne konto za granicą. Konto za granicą przydatne jest w szczególności jeśli pracujemy za granicą lub podróżujemy. Natomiast mieszkając w Polsce również bez problemu można płacić kartą w sklepach czy wypłacać środki z bankomatów. Nawet jeśli posiadasz konto w EURO to po prostu pieniądze zostaną automatycznie przewalutowane.


Czy można płacić zagraniczną kartą w Polsce?

Często pojawia się pytanie, czy można płacić kartą zagraniczną w Polsce. Odpowiedź brzmi: tak, można płacić zagraniczną kartą płatniczą w Polsce, ale istnieją pewne ograniczenia.

Pierwsze, co trzeba zrobić, to sprawdzić, czy dana karta jest akceptowana w Polsce. Większość kart płatniczych, takich jak Visa czy Mastercard, jest akceptowana w Polsce, ale istnieją także karty, które nie są akceptowane.

Kolejną sprawą jest konieczność posiadania wystarczającej ilości środków na koncie, aby móc dokonać płatności. W przypadku zagranicznych kart płatniczych, konieczne jest również pamiętanie o prowizjach bankowych, które mogą być pobierane za transakcje zagraniczne. Prowizje te różnią się w zależności od banku i karty płatniczej, dlatego warto przed dokonaniem płatności sprawdzić, jakie są koszty.


Podsumowanie: Credit Agricole a komornik 

Credit Agricole a komornik – CA to bank, który oferuje różne produkty finansowe, w tym również konta bankowe. Czy warto zakładać konto w Credit Agricole, jeśli obawiamy się zajęcia komorniczego?

W przypadku zajęcia komorniczego, każdy bank musi przekazać informację o posiadanych przez klienta rachunkach bankowych. Jednakże, w przypadku konta w Credit Agricole, bank stosuje procedury, które mają na celu ochronę klienta przed takimi sytuacjami. Bank informuje klienta o planowanej egzekucji, a także informuje o konieczności zablokowania konta, w przypadku uzyskania informacji o planowanej egzekucji.


Credit Agricole a komornik

Tagi: konto ca a komornik, konto credit agricole a komornik, czy konto w credit agricole jest wolne od komornika.

4.9/5 - (12 votes)