You are currently viewing Konto ukryte przed komornikiem – jak ominąć komornika?

Konto ukryte przed komornikiem – jak ominąć komornika?

Konto ukryte przed komornikiem czy można wnioskować na terenie Polski? Czy bardziej sprawdzonym sposobem będzie otwarcie rachunku poza Polską?

Poznaj popularne oraz często wyszukiwane pytania i odpowiedzi na dotyczące konta bez dostępu komornika. Wszelkie najważniejsze dane w jednym miejscu. W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Czy da się założyć Konto ukryte przed komornikiem mieszkając w Polsce?

W zasadzie prawie każdy bank w Polsce skorelowany jest do systemu OGNIVO. Właściwie czym jest ten system i dlaczego jest on często przywoływany w kontekście opisywanego tematu – omówimy nieco później.

Biorąc pod uwagę system OGNIVO bez większego wysiłku prawie każdy komornik sądowy ewentualnie pracownik urzędu ma możliwość dowiedzieć się gdzie dokładnie posiadamy konto. Od reguły mogą być pewne wyjątki – chyba nie trzeba tłumaczyć jak to jest z systemami – czasami nie działają prawidłowo. Jednak to czy komornik sądowy sprawdzi konto zależne jest od kilku czynników.

Właśnie dlatego warto próbować otworzyć rachunek w dowolnym innym banku. Jednakże dobrze jest to zrobić odpowiednio. Sprawdź więcej na opisywany tematkonto bez komornikaSzczegółowy i wyczerpujący artykuł na temat tego tematu oraz rozwiązań dostępnych w Polsce i za granicą. Podstawowa lektura wraz z najważniejszymi informacjami. 

Przyjrzyjmy się jak komornik sądowy może znaleźć i zająć rachunek bieżący?

Opisywaliśmy kilka razy już w tym artykule o rejestrze OGNIVO. To jest właśnie miejsce, w którym komornik ma możliwość trafić na informacje dotyczące rachunków w banku każdej osoby w Polsce. Wszystkie banki mają obowiązek wysyłać raporty jaka osoba posiada bieżący rachunek właśnie w systemie Ognivo. To szybki sposób do tego, aby komornik sądowy odszukał gdzie posiadasz konto. W następnym kroku komornik sądowy po prostu wysyła egzekucję zajęcia środków na rachunku.

Po jakim czasie komornik blokuje środki? Czy jest Konto ukryte przed komornikiem jest sprawdzone?

Jeżeli pieniądze zostały zajęte to bank ma obowiązek zablokować określoną kwotę przez 7 dni. Po tym czasie wysyła przekaz pieniędzy bezpośrednio do komornika. Dobrze jest pamiętać, że bank raczej powinien wyliczyć i pozostawić na rachunku kwotę wolną od zajęcia.

W ciągu tych 7 dni można oczywiście napisać skargę na komornika jeśli powiedzmy pieniądze zostały zajęte bezpodstawnie ewentualnie można kontaktować się z bankiem jeżeli zostały zablokowane środki, które nie mogą podlegać blokadom na przykład wszystkie środki socjalne, z programu 500+ czy alimenty lub zasiłki.

Pobierasz dowolne świadczenia socjalne? Koniecznie sprawdź ten artykuł >>

Czy istnieje w ogóle Konto ukryte przed komornikiem? W jakim banku można otworzyć?

Wiadomo polskie banki z pewnością w większości widnieją w OGNIVO. Możesz odnaleźć pewne odstępstwa, błędy lub liczyć na szczęście, że komornik nie będzie prześwietlać nas we wspomnianym rejestrze co tydzień. Nie mniej z rejestru OGNIVO wyłączone są wszystkie banki poza granicami PL. OGNIVO jest to typowa, polska baza danych, w związku z tym faktem nie zbiera danych z instytucji z siedzibami za granicą.

Możemy wyciągnąć następujący wniosek – z powodzeniem możesz otworzyć rachunek rozliczeniowy w zagranicznym banku. Wydawać by się mogło, że może to być trochę trudne bez znajomości języka, nie mając tam pracy czy meldunku w obcym kraju.

Jeśli nie ma takiej opcji to możesz skorzystać z internetowych banków, które oferują rachunki dla osób z Polski.

Konto ukryte przed komornikiem za granicą

Bez wątpienia najbardziej rozpoznawalne banki online to Skrill, Revolut, Wise czy N26. Jednakże nie wszystkie konta są idealne. Niektóre banki ze względów cyberbezpieczeństwa mogą zablokować większe sumy i raczej ciężko jest później porozumieć się z bankiem w obcym języku (jak np, w N26),

Konto ukryte przed komornikiem a rozwiązanie Paypal

Konto Paypal musi być połączony z polskim rachunkiem w standardowym polskim banku – a zatem posiadamy zablokowane środki na polskim rachunku to i tak nie wyślemy na PayPal’a wyższą kwotę niż możemy trzymać w ramach kwoty wolnej od zajęcia. Dodatkowo PayPal nie oferuje absolutnie żadnych kart płatniczych, nie przyjmiemy tam wypłaty i nie ma Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Konto ukryte przed komornikiem a bank Revolut

Jednym z najpopularniejszych ostatnimi czasy sposobów jest Revolut, ale zasada działania jest podobna. Wyjątek stanowi fakt, że otrzymamy kartę bankomatową, natomiast konto ma bardzo dużo limitów i ogólnie minusów. Nie można otrzymywać tam wynagrodzenia, a konto raczej musi być doładowane z polskiego rachunku. Dodatkowo rachunek Revolut to konto przeważnie dla turystów.

Konto ukryte przed komornikiem a Wise

Z naszego doświadczenia, oraz wielu naszych odwiedzających poleca właśnie tam konto. Sprawdź wszystkie zalety wspomnianego Międzynarodowego Konta Bankowego.

Konto daje znacznie szersze możliwości, funkcje, zdecydowanie więcej różnych walut w tym konto w złotówkach oraz wielowalutową kartę płatniczą. Opcję zamówienia sobie innych, darmowych, internetowych kart. Można tam założyć również konto firmowe, a aplikacja bankowa jest co najmniej 10 x staranniej dopracowana.

Jeśli natomiast masz zamiar oszczędzać czas i pieniądze – to dobrze przemyśleć od razu przetestowanie konta na oficjalnej stronie >>

Podsumowanie

Konto ukryte przed komornikiem jest oczywiście możliwym sposobem, a osoby, które w dowolny sposób chciałyby ukryć swój majątek mają ku temu okazję. Dobrze w pierwszej kolejności przetestować założenie rachunku w innym, polskim banku. To rozwiązanie jest często sprawdzalne, szybkie i praktycznie darmowe.

Jeżeli w twoim przypadku nie zadziała to – dobrze rozważyć założenie rachunku w zagranicznym, internetowym banku. Wszelkie zagraniczne rozwiązania dostępne dla polaków możesz zawsze śledzić na blogu NajlepszeBankowe.pl.

Sprawdź też inne publikacje na naszym blogu: KontoBezKomornika.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments