You are currently viewing Nest bank a komornik – Czy konto w Nest Banku zajmie komornik?

Nest bank a komornik – Czy konto w Nest Banku zajmie komornik?

Nest Bank a komornik: Zagrożenie zajęciem komorniczym środków zgromadzonych na koncie bankowym jest realnym problemem dla osób zmagających się z długami. Wybór odpowiedniego banku może być jednym ze sposobów na zminimalizowanie tego ryzyka.

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania, aby pomóc Ci zrozumieć, jak zabezpieczyć swoje finanse przed potencjalnymi działaniami komorniczymi.

Nest Bank a komornik – oferta Nest Bank

Nest Bank jest stosunkowo nowym bankiem na rynku, dlatego kusi swoich nowych klientów atrakcyjnymi promocjami, bezpłatnym kontem czy wysokim oprocentowaniem na lokatach. W ofercie znajdziemy między innymi konto, które praktycznie zapewnia nam brak opłat bez żadnych warunków.

W skrócie możemy to podsumować następująco:

  • otwarcie i prowadzenie konta – bezwarunkowe 0 zł
  • wszystkie przelewy krajowe Elixir – 0 zł
  • wpłaty i wypłaty BLIK w bankomatach – 0 zł
  • wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet – 0 zł
  • wydanie karty VISA – 0 zł
  • europejskie przelewy SEPA – 0 zł

Jak w każdej ofercie i tutaj są pewne haczyki – wydanie kolejnej karty jest płatne. Wypłaty z bankomatów innych niż Euronet – są płatne…

Oferta banku jest naprawdę atrakcyjna w porównaniu do innych rynkowych graczy. Jednak, czy konto w Nest Banku jest wolne od komornika? Czy Nest Bank jest w systemie OGNIVO?

Konto Nest Bank w OGNIVO

Co to jest OGNIVO?

W dużym uproszczeniu to system wymiany informacji między podmiotami administracji czy instytucjami finansowymi. Dostęp do tego systemu ma między innymi komornik, a są tam wszystkie dane, gdzie obywatele mają otwarte rachunki bankowe. Oczywiście system OGNIVO ograniczony jest tylko i wyłącznie do terytorium Polski. Zatem nie będzie tam informacji na temat kont w zagranicznych bankach lub międzynarodowych instytucjach finansowych, które nie mają siedziby w Polsce.

Nest Bank jest spółką akcyjną zarejestrowaną w Polsce, posiada NIP, REGON, a zatem bank jest w pełni odpowiedzialny przed polskim prawem. W związku z powyższymi faktami – Nest Bank dokonuje wpisów do OGNIVO, zatem zakładając konto w Nest Banku – komornik ma taką informację.

Nest Bank a komornik – czy konto w Nest Banku jest wolne od zajęć?

Wniosek jest następujący – konto w Nest Banku nie jest bezpieczne. Wiadomo, trafiają się czasami pewne luki systemowe lub zaniedbania ze strony komorników (komornicy nie siedzą 24 godzny na dobę w poszukiwaniu kont). Jednak konto w tym banku nie jest bezpieczne i prędzej czy później zostanie zajęte.

Jeśli mimo wszystko chcesz otworzyć konto w dowolnym banku w Polsce – bez względu na to czy komornik je zajmie lub nie. To polecamy przede wszystkim porównać wszystkie oferty w bankach w sprawdzonym i wiarygodnym RANKINGU KONT OSOBISTYCH.

Pożyczki z komornikiem

Sprawdzone rozwiązanie na konto bez komornika

Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania to nie ma co ukrywać – w Polsce niestety nie znajdziesz żadnego konta w banku, które zagwarantuje Ci bezpieczeństwo. Tak czy inaczej, prędzej czy później komornik namierzy to konto i zablokuje na nim środki.

Oczywiście możesz próbować. Nigdzie nie ma zapisów, że nie możesz otwierać nowych kont bankowych. W zasadzie możesz posiadać dowolną ilość kont i rachunków w różnych bankach.

Nest Bank a komornik – polskie konta nie zdają egzaminu

Nest Bank a komornik – to rozwiązanie niestety nie sprawdzi się. Bank na wniosek komornika ma obowiązek zająć kwotę ponad kwotę wolną od zajęcia. Pamiętajmy, że kwoty wolne od zajęcia się nie sumują. To znaczy, że jeśli w jednym banku będziemy w posiadaniu środków do własnej dyspozycji (kwota wolna od zajęcia) to inne banki będą zobowiązane do zajęcia całości posiadanych środków.

Rachunki w zagranicznych bankach

Rozwiązaniem w tej sytuacji wydaje się rachunek poza granicami Polski. Konto, które nie będzie w OGNIVO. W internecie można znaleźć mnóstwo rozwiązań. Jednak razem z czytelnikami naszego bloga przetestowaliśmy już bardzo dużo różnych rozwiązań – tych płatnych i bezpłatnych.

Możesz zrobić to na własną rękę, aby znaleźc idealne rozwiązanie i przetestować około 40 różnych kont, procesorów płatnycznych, kart prepaid, kont technicznych, wirtualnych portfeli itd… 

Możesz również skorzystać z naszego doświadczenia – UZYSKAJ BEZPŁATNY DOSTĘP >>

Co w sytuacji, gdy już komornik zajął konto w Nest Banku?

Jeśli posiadasz już blokadę komorniczą to w pewnych przypadkach można to cofnąć/anulować. To wszystko zależy od kilku czynników, ale najczęściej brane są pod uwage:

  • Typ środków – jeśli zablokowane środki to np. 500+, alimenty czy inne świadczenia socjalne – to komornik nie ma prawa tego zająć i zabrać bez względu na określoną ustawowo kwotę wolną od zajęcia. Sprawdź więcej na KontoSocjalne.pl.
  • Błąd – należy raczej do rzadkości, ale zdarzają się. Zadzwoń do banku, dowiedz się jaki komornik wydał nakaz, następnie spróbuj wyjaśnić sprawę z komornikiem,
  • Negocjacje – spróbuj skontaktować się z komornikiem, aby ustalić zasady dobrowolnej spłaty zobowiązania i uniknąć nieprzyjemnych blokad na rachunku.

Więcej informacji na blogu: kontobezkomornika.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments