You are currently viewing Porównywarka Kont Osobistych – Zwykłe Konta Bankowe

Porównywarka Kont Osobistych – Zwykłe Konta Bankowe

  • Post author:
  • Post published:1 listopada, 2020
  • Post category:rachunki

Zmiana konta bankowego może być motywowana różnymi przyczynami – od poszukiwania niższych opłat i prowizji, po lepszą obsługę klienta lub korzystniejsze warunki oferowane przez inną instytucję finansową.

W tym artykule skupimy się na tym, gdzie można założyć standardowe konto bankowe w Polsce, zwracając uwagę na różne aspekty, które warto wziąć pod uwagę podczas podejmowania tej ważnej decyzji finansowej.

Porównywarka Kont Osobistych – czy warto?

Porównywarka Kont Osobistych to miejsce, w którym w prosty sposób znajdziesz i porównasz wszelkie rachunki osobiste możliwe do wyboru na rynku. Założenie dobrego rachunku to na przykład oszczędności rzędu nawet kilkuset pln w rok, to także warte uwagi udogodnienia, których najprawdopodobniej nie ma przy Twoim obecnym rachunku bankowym.

To na przykład: dostępność wypłat z bankomatów na całym świecie, ciekawe programy zniżkowe, zwrot części opłat, niższe opłaty i prowizje, programy lojalnościowe i wiele innych. Zapraszam do zapoznania się z zestawieniem kont. Dokładny Ranking kont osobistych odkryjesz tutaj: Ranking Kont Osobistych – na blogu NajlepszeBankowe.pl >>

Zbyt wysokie prowizje w bankach

Raczej powszechnym powodem, przez który klienci banków chcą znaleźć konkurencyjnych, tańszych rachunków bankowych są na pewno zawyżone opłaty i prowizje lub praktyki pracowników banku polegające na podnoszeniu prowizji w czasie trwania umowy bankowej.

Opłaty – to jeden z głównych powodów, na podstawie którego porównujemy atrakcyjność konta w banku. Im wyższe obciążenia za normalne operacje wtedy konto uzyskuje niższą wartość punktów.

Dostępność i bankomaty

Innym istotnym aspektem, na który obowiązkowo dobrze zwracać uwagę, gdy chcesz wybrać konta w banku może być zasięg banku. Ile jest oddziałów, jak rozbudowana jest sieć wpłatomatów.

Mimo, że zdecydowanie więcej dyspozycji w banku możemy załatwić poprzez bankowość online, apkę banku ewentualnie przez telefon. To szczególne sprawy możliwe są do załatwienia tylko i wyłącznie w fizycznym oddziale lub placówce. Dlatego, nie ignorujmy tego wątku w razie szukania i porównania ror-ów bankowych.

W typowych bankach może być możliwość zarządzania swoimi pieniędzmi w bankowości internetowej i poprzez aplikację mobilną. Dlatego też, uznajemy to za standard, z tego powodu w w/w kwestii porównujemy tylko i wyłącznie jakość produktów.

Powiedzmy: ile operacji można robić za pośrednictwem określonych kanałów, czy jest dostępne ewentualne zamknięcie rachunku zdalnie (internet, aplikacja lub infolinia) i tym podobne.

Porównywarka kont osobistych: Oferowany Ranking Kont Osobistych jest zrobiony w oparciu o rzetelne i szczegółowe porównania kont bankowych.

Dostępne sposoby otwierania kont w banku

Kolejną kwestią, która bezpośrednio wpływa na pozycję kont w przygotowanym zestawieniu jest łatwość i powszechność przy otwieraniu konta w wybranych bankach.

Analizujemy, które kanały będą udostępnione przez bank, a także weryfikujemy poziom bezpieczeństwa. Czy placówka umożliwia otwarcie rachunku online? Za pośrednictwem aplikacji mobilnej? Czy można założyć rachunek poprzez kontakt z infolinią?

Zabezpieczenia oraz renoma o banku, a porównywarka Kont Osobistych 

Innym dość istotnym wątkiem może być bezpieczeństwo środków bankowych, ilość zabezpieczeń, metody przeciwko hakerom i reakcje zarządu banku na krytyczne wpadki. W tym celu przeanalizowaliśmy historię każdego banku, oraz wszelkie archiwalne wiadomości i wpisy w mediach, które dotyczyły bezpieczeństwa.

Opcjonalne produkty w banku

Porównywarka kont osobistych: Rachunek bankowy to nie jedynie saldo i karta bankomatowa, to także oferta extra dodatkowych usług lub produktów, które pomogą nam przyspieszyć codzienne bankowanie. Przy ustalaniu rankingu rachunków bankowych wzięliśmy pod uwagę ile dokładnie extra produktów oferuje bank.

Dodatki bankowe

Dla niektórych osób konkursy i dodatkowe pieniądze  mogą być decydujące podczas wybierania kont bankowych, ale akurat my jako twórcy do tego wątku podchodzimy dość z dystansem. Najważniejszym powodem, dla którego nie bierzemy promocji w bankach jako najważniejszy wyznacznik atrakcyjności oferty jest fakt, iż wszelkie nagrody lub extra pieniądze są tylko raz, dla nowych klientów.

Ustanawiając Ranking Kont Osobistych wiemy, że konto bankowe to wybór na kilka lat. Oczywiście są osoby, które zmieniają rachunki osobiste co kilka miesięcy.

Aczkolwiek z reguły takie osoby nie analizują rorów, a kierowani są tylko ofertami w banku. W związku z tym nie korzystają z rankingów kont lub innych zestawień. Właśnie dlatego opisany Ranking Kont Osobistych powstał z myślą o ludziach, który ze świadomością wybierają konta bankowe.

Porównywarka Kont Osobistych - Zwykłe Konta Bankowe

Porównywarka Kont Osobistych – jak powstała?

Każde konto osobiste oceniamy w kilku kategoriach, których większość została opisana wyżej. Przy osobnej kategorii ustanawiamy określoną wartość punktową dla danego konta w skali od 0 do 10.

Podsumowanie

Porównywarka kont osobistych: Ustalając prywatny budżet obligatoryjnie należy pamiętać o produktach finansowych. Właściwe konto w banku nie tylko pozwoli zaoszczędzić kilkaset złotych w rok. Jak również ułatwi dostanie dodatkowej gotówki w różnych promocjach.

Przy wyborze rachunku w banku nie należy kierować się wyłącznie tabelą opłat i prowizji, a również bezpieczeństwem, dostępnością czy liczbą placówek.

Polecamy skorzystać z rankingu kont osobistych, aby znaleźć tą najatrakcyjniejszą ofertę konta bankowego.

Więcej informacji znaleźć na blogu NajlepszeBankowe.pl – Sprawdź Ranking Kont Osobistych i nie przepłacaj za konta bankowe!